I OKP 2019

I Ogólnopolska Konferencja Parentologiczna,

Rodzicielstwo w ujęciu interdyscyplinarnym

Poznań, 15-16 maja 2019 r.

 

Rodzicielstwo jest takim aspektem funkcjonowania człowieka, które opisywane i wyjaśniane jest w różnych dyscyplinach naukowych. Warto przyglądać się tym perspektywom i budować wiedzę użyteczną dla dorosłych i ich podopiecznych, a także profesjonalistów pracujących w tym obszarze. W założeniu organizatorów konferencja miała stanowić okazję do wymiany myśli i wyników badań, ale także pytań dotyczących rodzicielstwa. Chcieliśmy podjąć próbę ich integracji, poprzez współtworzenie interdyscyplinarnego kierunku badań nad rodzicielstwem, który nazywamy (przy braku polskiego określenia) parentologią. Data konferencji nie była przypadkowa. 15 maja ustanowiony jest Międzynarodowym Dniem Rodziny.

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego I Ogólnopolskiej Konferencji Parentologicznej serdecznie dziękuję za obecność i okazane zainteresowanie wydarzeniem, które traktujemy jako początek drogi w stawianiu pytań o rodzicielstwo i poszukiwaniu odpowiedzi. Wyrażamy wdzięczność za wspólną podróż w odkrywaniu tego, czego jeszcze nie wiemy o macierzyństwie i ojcostwie oraz poszukiwaniu nowych interpretacji. Doceniamy udział wykładowców i prelegentów oraz wszystkich osób, które uczestniczyły w wymianie myśli i refleksji.

Dziękujemy za ciepłe słowa, życzliwe uśmiechy, a także wszelkie uwagi, które pomogą nam doskonalić nasze zobowiązanie wobec integrowania wiedzy o rodzicielstwie i tworzenia parentologii.

Jeżeli tę konferencję (mamy nadzieję, że pierwszą z wielu) porównamy do źródła rzeki to chcemy, aby płynęła ona czystym nurtem rzetelnej wiedzy, a różne dyscypliny naukowe oraz praktyka społeczna zasilały ją tworząc system wiedzy użytecznej dla rodziców i ich dzieci.

Już dziś liczymy na Państwa obecność za dwa lata.

Z serdecznym uśmiechem,

dr hab. Lucyna Bakiera, prof. UAM
Przewodnicząca Komitetów Naukowego i Organizacyjnego

 

 

Za organizację konferencji odpowiadał Zakład Psychologii Rozwoju Człowieka i Badań nad Rodziną Instytutu Psychologii UAM

Patronat Honorowy:

Patronat: